W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
The Box  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2283
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucid




Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 244
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 14 Gru '09   Temat postu: The BOX Odpowiedz z cytatem

THE BOX - czyli, jak głęboko może sięgać królicza nora... Wejdźcie w to światło i wyciągnijcie konstruktywne wnioski...

http://www.filmweb.pl/f460239/Box%2C+The,2009

Zwiastun:



Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 16 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J.P. Sartre
" Sa dwa sposoby , by wejść do ostatniej komnaty . Wolni lub nie . Wybór należy do nas . "

lucid ty szatanie Smile , już dawno nie widziałem tak dobrego filmu .
Troche długo sie rozkrecał , ale to " rozkrecanie " okazało sie bardzo wazne dla meritum filmu .

Kiedys miałem taką sytuacje w pracy . Znalazłem portfel , szmaciany na rzep . W portfelu oprócz 40 zł i kilku ulgowych biletów nie było nic . Nikt też tego dnia nie nie zgłosił sie po ten portfel .
Wiec zawartosć sobie przywłaszczyłem .
Pomyslałem , że postepuje niewłasciwie , ale chciwość wzieła górę , połasiłem się na drobne .
Wieczorem wylądowałem na browarze z kumplem . Jak wracałem do domu , zostałem zaczepiony przez kolesi . Skończyło się to dwoma szwami nad lewą brwią .
Czy to był tylko przypadek ?

Kiedy robie cos przy czym , dosiegaja mnie moralne watpliwosci , zawsze to się na mnie odbija .
Kiedy przykładowo leje się z faszystami , czy komuchami i mimo iż dla ogółu to zachowanie jest co najmniej "niestosowne" , nie mam we mnie zwątpienia i nie ma dla mnie głebszych konsekwencji .
Konsekwencji które mają istotny wplyw na moje życie .

Dla części ludzi którzy obejrzą ten film królicza nora wcale tak głęboko nie siega .
Jak dla mnie sięga wystarczajaco głęboko , żeby przemyslec kilka kwestii .
Zresztą właśnie znajduje sie na jej końcu i chwile tu zabawie Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucid




Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 244
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 16 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat, który przytoczyłeś, jest bardzo trafny. W tej produkcji, bardzo widoczny jest wątek dokonywania wyborów (taki sam wątek, możemy zaobserwować np. w serii "Piła" czy filmie "Watchmen" i wielu innych). Wyborów, które są czasem potworne i przerażające, zupełnie sprzeczne np. z dekalogiem. Ewidentnie "ktoś" chce nam przytoczyć temat naszej wolnej woli. "Czyń swoją wolę będzie całym prawem" - Liber Legis (Księga Prawa), Aleister Crowley. Ten cytat jest podstawą Thelemy i źródłem Lucyferianizmu - wyzwolenia spod dogmatu i władania BOGA.

Za Wikipedią:

Cytat:
Prawdziwa Wola to mistyczna idea, którą najprościej można opisać jako ścieżkę pewnych możliwych czynności każdego człowieka, które wykonując nie napotka on żadnych przeciwności. Działanie w zgodzie ze swoją Wolą oznacza, iż wszystko co robimy wspierane jest przez wszystkie siły wszechświata. Żadne dwie Wole nigdy nie wchodzą sobie w drogę, a wszelkie problemy jakie napotykamy w życiu wynikają z tego, iż większość ludzi nie postępuje zgodnie z ową Wolą. Tak więc postępowanie zgodnie z nią, oznacza również respektowanie Woli innych ludzi, co opisane jest jako "miłość jest prawem" (ale miłość poddana Woli - czyli miłość czyniona zgodnie z Wolą). Istnieją różne opinie na temat tego, czy człowiek może rzeczywiście poznać swoją Wolę, czy też może jedynie domyślać się, iż działa zgodnie z nią po "sukcesach" jakie osiąga w życiu.

Thelema kładzie nacisk na osobistą wolność (jednak ograniczoną przez odpowiedzialność), wrodzoną "boskość" każdego człowieka ("Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą" - AL I:3), oraz walkę przeciwko przesądom, tyranii, oraz opresji.


Więc przy wejściu "do ostatniej komnaty" warto się zastanowić, przede wszystkim, czym jest prawdziwa wolność...

W filmie czuć obecność samego księcia ciemności. Wystarczy przyjżeć się bliżej, owemu, tajemniczemu pudełku(wygląd), które rozdaje prezenty, jednak to Ty dokonujesz wyboru...




"Do what thou wilt" - czyń swoją wolę...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leech




Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 289
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 18 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam "Donnie Darko" tego samego reżysera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 07 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację:
Przychodzi do was ( do pary )koleś i mówi dostaniecie milion $ jak naciśniecie czerwony przycisk w pudełku, ale , pamietajcie - jedna osoba na świecie musi umrzeć . Może być to jakis skurwysyn , a może byc to jakieś niewinne dziecko, ale wy tego nie będziecie wiedzieć.

Pytanie brzmi ilu ludzi na świecie nacisnęłoby guzik ? ( oczywiście robimy to w parach - małżonków/ partnerów)
Tu znajdziemy odpowiedź , czy ludzkos przeżyje , czy zginie.

Dzień w którym bedzie to demokratyczna większość, bedzie początkiem końca naszej cywilizacji. Może już ten dzień nastąpił, nie wiem. Ale ogólna tendencja , pcha ludzkość do zaspokajanie swoich pragnień , poswiecając cele wyższe.

W filmie najbardziej wahali sie mężczyźni, kobiety wciskały guzik. Cos mi to przypomina sytuacje kiedy Ewa w Raju zerwała jabłko.

Pamiętajmy o jednym : kto sieje wiatr, ten zbiera burzę
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 07 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby podczas przyciskania guzika osoba przyciskająca też była by w grupie ludzi którzy mogę po tym fakcie zginąć czyli statystycznie prawdopodobieństwo 1 do 7 miliardów to liczba przeciskających guzik zmniejszyła by się automatycznie o sumę wszystkich pesymistów zamieszkujących planetę Wink. ..
Niezły w sumie test człowieczeństwa
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 07 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

privilege napisał:
Gdyby podczas przyciskania guzika osoba przyciskająca też była by w grupie ludzi którzy mogę po tym fakcie zginąć czyli statystycznie prawdopodobieństwo 1 do 7 miliardów to liczba przeciskających guzik zmniejszyła by się automatycznie o sumę wszystkich pesymistów zamieszkujących planetę Wink. ..
Niezły w sumie test człowieczeństwa


Ale tak nie jest , tobie ( parze ) , twojemu dziecku, nic nie grozi .
To jest dopiero test człowieczeństwa Wink



http://www.seans-online.pl/filmy_online/.....-2804.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


The Box
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile