W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Powojenny obraz swiata - Mapa Gomberga  
Podobne tematy
Plany NWO jak na dloni2bez ocen
Polska Socjalistyczna Republika Radziecka - NWO w 194211bez ocen
New World Order - Polska Socjalistyczna Republika Radziecka3bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 13924
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaspany
Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 22 Sty '08   Temat postu: Powojenny obraz swiata - Mapa Gomberga Odpowiedz z cytatem

Jesli temat byl juz ""przerabiany"-przepraszam za powtorke ,nie jestem uczestnikiem tego forum od poczatku, jesli nie"... pozwole sobie zapytac ; czy slyszeliscie cos o "Mapie Gomberga" z pazdziernika 1941 wydrukowanej w USA?.. Czy moze dziwic ze Amerykanskie jednostki bedac juz w kwietniu 44 ok 70 km od Berlina dostaly rozkaz zastopowania ofensywy?... czy mozna chociaz ludzic sie ze decyzje o nowym porzadku zapadaly w Teharanie,Jalcie czy Poczdamie?.... Jakze inaczej wyglada w swietle tej mapy historia II WS, gdy uswiadomimy sobie ze glowni rozgrywajacy na owczesnej scenie, byli tylko wykonawcami planu w postaci tejze mapy... Chyba ze mapa to czyjes i moje zludzenie ?.....

Pozdrawiam i prosze o podzielenie sie wiedza ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/gomberg/gomberg.html hm ciekawe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiat:i europa:i przetlumaconne 41 zalozenia:

NASZA LINIA POSTĘPOWANIA BĘDZIE NASTEPUJĄCA:
1. My, USA w kooperacji z naszymi aliantami, dla naszego bezpieczeństwa i dla międzynarodowej moralności, jesteśmy zdecydowani zmiażdżyć i zupełnie zniszczyć militarną moc agresorów Osi i ich satelitów bez względu na koszty, wysiłek i czas potrzebny dla osiągnięcia tego celu.
2. Stary porządek świata, kolonialnej opresji, eksploatacji dominiów, rywalizujących imperializmów i potęgi wyrachowanej dyplomacji - majestatów, dyktatorów, uprzywilejowanych mniejszości, plutokratycznych monopolistów i podobnych socjalnych parasytów; skorumpowany porządek odpowiedzialny za obecny światowy kataklizm narażający nasze bezpieczeństwo i pokojowy postęp, nigdy nie podniesie się.
3. Nowy Światowy Moralny Porządek stałego pokoju i wolności będzie ustanowiony po pomyślnym zakończeniu obecnej wojny.
4. Ze względu na historię, ekonomicznej struktury, korzystnego położenia geograficznego i dobra ludzkości, USA musi altruistycznie przyjąć przewodnictwo w nowo przyjętym demokratycznym światowym porządku.
5. Ażeby zredukować karygodne wydatki na uzbrojenie wszędzie w świecie, USA w kooperacji z Ameryką Łacińską, Brytyjską Wspólnotą Narodów i Stanami Sowieckich Socjalistycznych Republik podejmie się zadania zagwarantowania pokoju narodom które będą trwale rozbrojone i zdemilitaryzowane po zakończeniu obecnej wojny.
6. Ażeby móc wypełnić nasze zobowiązanie i efektywnie zapobiec powtórzeniu się katakliżmu wojny, niepokonalność USA jako militarnej, morskiej i powietrznej siły, będzie głównym warunkiem.
7. Realistycznie rozważając strategię i nasza nie zagrażalną pozycję jest koniecznym ażeby USA uzyskały zrzeczenie się kontroli nad stanem posiadania wszystkich zagranicznych sił na terenie całej Zachodniej Hemisfery, ich otaczających wód i strategicznych wysp-placówek, tak jak to zaznaczono na towarzyszącej mapie.
8. Rozważając sprawę obrony hemisfery oraz w duchu i tradycji nowej Doktryny Manroe hemisferycznej solidarności i polityki "dobrego sąsiada", USA ze zgodą Republik Ameryki Łacińskiej uzyska kontrolę i prawa protektoratu nad terenami zrzekających się.
9.Dla wzmocnienia naszej pozycji na obszarze Karaibów, który posiada oczywistą wagę dla obronności hemisfery, naszym sąsiadom Ameryki Centralnej i Zachodnim Indiom będą zaoferowane wszystkie możliwe bodźce dla ułatwienia przyłączenia ich do USA jako równorzędne stany.
10. Ażeby wzmocnić ekonomiczno-polityczna spójność Zachodniej hemisfery, USA będą promowały i pomagały w unifikacji Południowej Ameryki w dobrze zorganizowane, demokratyczne, federacyjne USSA - "Zjednoczone Stany Południowej Ameryki".
11. Wyzwolone brytyjskie, francuskie i holenderskie wyspy Gujana bedą zorganizowane w jako jeden stan "Zjednoczonych Stanów Południowej Ameryki" - USSA.
12. Wszystkie siły zrzekną się kontroli nad ich kolonialnymi mandatami i strategicznymi wyspami w ich posiadaniu na całym świecie.
13. Brytyjska Wspólnota Narodów, druga co do wagi militarnej i morskiej siła, kooperując ściśle z USA jako siłą dla wolności, zatrzyma i obejmie kontrolę nad tymi terytoriami, bazami zabezpieczającymi pokój i wyspami o znaczeniu strategicznym z ich placówkami, istotnymi dla utrzymania światowego pokoju i wolności na oceanach, jak zaznaczono na mapie.
14. USSR (Union of Soviet Socialist Republics.) trzecia co do wagi militarna siła, w kooperacji z USA jako siłą dla wolności i utrzymania światowego pokoju, przejmie kontrole nad wyzwolonymi, zdezorganizowanymi, przylegającymi do jej granic terenami łącznie Niemcami i Austrią, które będą reedukowane i w końcu zostaną dołączone jako równorzędne republiki USSR, jak w przybliżeniu zaznaczono na mapie.
15. Światowa Liga Narodowości pod nadzorem i arbitrażem mocarstw zostanie zorganizowana.
16. Zostanie ustanowiony Światowy Sąd z mocą karną ustanowienia całkowitego bojkotu, blokady, oraz okupacji przez międzynarodową policję łamiących międzynarodową moralność.
17. USA w ścisłej kooperacji ze Zjednoczonymi Stanami Południowej Ameryki, Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, USSR i Światowej Ligi Narodowości będą promowały i pomagały w unifikacji oddanych terytoriów i obszarów które są niepewnie podzielone w dobrze zorganizowane, demokratyczne i całkowicie zdemilitaryzowane federalne republiki, jak w przybliżeniu zaznaczono na mapie.
18. Obszary znane jako Holandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Korsyka i ostatecznie Italia wraz z Sardynią i Sycylią będą zunifikowane jako zdemilitaryzowane federalne "Zjednoczone Stany Europy".
19. Obszary znane jako Szwecja, Norwegia, Dania i wyspy Szpitzbergen zostaną zunifikowane jako zdemilitaryzowane federalne "Zjednoczone Stany Skandynawii".
20. Kontynent Afryki zostanie zreorganizowany i zunifikowany jako zdemilitaryzowana federalna "Unia Afrykańskich Republik".
21. Obszary znane jako Arabia Saudyjska, Syria, Lebanon, Irak, Hejas, Jemen, Aden i Oman, zostaną zunifikowane jako zdemilitaryzowana unia "Arabskich Federalnych Republik".
22. Obszary znane jako Indie łącznie z Afganistanem, Baluchistanem, Nepalem, Bhutanem i Burmą, zostaną zunifikowane jako zdemilitaryzowane "Federalne Republiki Indii".
23. Tereny znane jako Chiny, Mongolia, Tybet, Tailand, Malazia, Indochiny i Korea, zostaną zunifikowane jako zdemilitaryzowane, federalne "Zjednoczone Republiki Chin".
24. Obszary znane jako Grecja, Macedonia, Albania, Kreta, Dodecanese i przylegające wyspy na Morzu Egiejskim, zostaną zunifikowane jako zdemilitaryzowana "Federalna Republika Grecji".
25. Obszary znane jako Eire i Północna Irlandia, zostaną zunifikowane jako zdemilitaryzowana, niezależna republika "Eire". 26. Teren Ziemi Świętej starożytnych Hebrajczyków, obecnie znany jako Palestyna i Transjordania z przynależnymi regionami, jak zaznaczono na mapie, biorąc pod uwagę historię i bezwzględną potrzebę złagodzenia po-wojennego problemu uchodźców, zostanie zunifikowany jako zdemilitaryzowana, niezależna republika "Hebrewland".
27. Obszar znany jako Europejska Turcja przylegająca do Dardanele, Morza Marmora i Bosforu, biorąc pod uwagę realistyczną pokojową strategię, zostanie oddany pod połączoną kontrolę USSR i Turcji.
28. Teren znany jako Turcja będzie zdemilitaryzowaną, niezależną republiką "Turcja".
29. Wszystkie problemy wymiany i repatriacji populacji będą administrowane przez Światową Ligę Narodowości.
30. Kryminaliści i ich partnerzy winni tej ohydnej wojny zostaną osądzeni i niemożliwa do zapomnienia kara zostanie zastosowana.
31. Wszyscy obywatele japońscy i wszystkie osoby japońskiego pochodzenia o wątpliwej lojalności zostaną na stałe usunięte z Zachodniej Hemisfery, protektoratów USA i strategicznych wysp i ich własność skonfiskowana na rzecz po-wojennych potrzeb rekonstrukcji.
32. Wszyscy obywatele niemieccy i włoscy i wszystkie osoby pochodzenia niemieckiego i włoskiego znane jako wspomagające nazistowską i faszystowską ideologię zostaną potraktowane podobnie.
33. Niemiecka, włoska i japońska imigracja do Zachodniej Hemisfery, jej protektoratów i placówek na strategicznych wyspach będzie zatrzymana na czas nieokreślony.
34. Wszystkie osoby pochodzenia wschodnio-pruskiego i Rhineland zostaną przemieszczone do terytorialnych Niemiec i regionów na stałe zdeprusyfikowanych.
35. Wszystkie osoby pochodzenia niemieckiego, włoskiego i japońskiego zostaną na stałe usunięte z podbitych przez nich teraz terenów i ich mienie skonfiskowane na cele po-wojennej rekonstrukcji.
36. Ażeby oczyścić mieszkańców z pokonanych agresorów Osi zarażonych militarnym szowinizmem, dokonać usunięcia i zniszczenia ich potencjalnej militarnej organizacji, odzyskać ich zgromadzone grabieże i żeby re-edukować ich aby w końcu przyjąć ich do członkostwa rodziny narodów, teren Niemiec i Austrii, Italii i Japoni będzie hermetycznie i na nie określony czas w stanie kwarantanny i będzie administrowany przez powołanych gubernatorów pod nadzorem Światowej Ligi Narodowości.
37. Wszystkie zasoby, przemysłowe i ludzkiej pracy, na obszarach objętych kwarantanną będą użyte dla potrzeb odbudowy i rekonstrukcji.
38. Ażeby zredukować liczbową ilość narodów-agresorów, jako potencjalny element siły militarnej wypracowana będzie i zastosowana Polityka Kontroli Populacji na terenach objętych kwarantanną.
39. W Nowym Światowym Moralnym Porządku, który pragniemy ustanowić, ponad zasadniczą polityczną wolnością następujące podstawowe ekonomiczne zmiany są niezbędne:
(a) Nacjonalizacja wszystkich naturalnych bogactw i sprawiedliwa ich dystrybucja do wszystkich narodów na świecie.
(b) Nacjonalizacja międzynarodowych banków, zagranicznych inwestycji, kolei i elektrowni - wszędzie na świacie.
(c) Nacjonalizacja produkcji uzbrojenia we wszystkich istniejących militarnych potęgach.
(d) Kontrola federalna handlu zagranicznego i transportu.
(e) Ustanowienie światowego systemu monetarnego.
(f) Ograniczenie w skali światowej stopy podatkowej do maksimum 2%.
40. Ażeby zachować zwycięstwo i przewodnictwo naszego zjednoczonego wysiłku, którego celem jest nie zemsta i eksploatacja lecz wolność i bezpieczeństwo wszystkich nacji dla pokojowego postępu, zjednoczone "Najwyższe Dowództwo Wojny Narodów Zjednoczonych" będzie ustanowione na końcu obecnej wojny, które zostanie przetransformowane na stałe w "Najwyższą Wojskową i Ekonomiczną Radę" współdziałającą ze "Światową Ligą Narodowości" w po-wojennej rekonstrukcji i zapewnieniu pokoju.
41. "Najwyższa Wojskowa i Ekonomiczna Rada" powoła Gubernatorów do administracji terenów objętych kwarantanną aż do czasu warunkowego zwolnienia. Dla tego celowego początku musimy walczyć aż do absolutnego zwycięstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś Izraelczycy szkolą Kurdów w Iraku.
http://tinyurl.com/2q2gta

Po co? Prawdopodobnie tworzą Kurdyjską armię która ma walczyć z Turcją, Iranem i Irakiem o własne państwo - Kurdystan.

Macie powyżej informacje o "Mapie Gomberga" która w 1941 pokazywała podział Europu po wojnie - i okazała się niezwykle trafna.
Tu są linki do zdjęć mapy w dobrej jakości
http://img239.imageshack.us/img239/5162/1942outlineworldmapsf0.jpg
http://ehistory.osu.edu/osu/maps/imageviewz.cfm?id=4034
Więcej o Mapie Gomberga po angielsku:
http://sun-bin.blogspot.com/2006/09/outline-of-post-war-new-world-map-1941.html


Dziś też są już gotowe mapy przyszłość ale tym razem podziału Biskiego Wschodu.
Proszę zwrócić uwagę na nowe państwo - Kurdystan!

http://new.middle.east.map.patrz.pl


Ciekawe co widząc tą mapę powiedzieli by obywatele Turcji, Iraku, Iranu, Pakistanu i Arabii Saudyjskiej...
Wniosek nasuwa się oczywisty. Zmiany takie można przeprowadzić TYLKO po jakimś totalnym kataklizmie kiedy obywatele tych krajów będą jeszcze w szoku.

Źródło: The Project for a "New Middle East"
http://grove.ufl.edu/~shs/?p=49
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
morgan666
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 22 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh i pomyslec ze moglismy sie o tym uczyc na lekcjah historii prowadzonych po rosujsku...

czyli jednak nie wszystkie plany sie "spelniaja"... ale zatrwazajaca ich ilosc TAK...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do mapy Gomberga piszecie ze w kwietniu 44 amerykanie byli 70 km od Berlina z tym ze wydaje mi sie ze oni dopiero 6 czerwca 1944 ladowali w Normandii wiec jak mogli byc w kwietniu 44 pod Berlinem. Buahhhhhh. A co do Kurdów sa sojusznikami USA i państwo im sie nalezy. A troche zametu jezce w tej czesci swiata by sie przydalo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
co do mapy Gomberga piszecie ze w kwietniu 44 amerykanie byli 70 km od Berlina


Zaraz, zaraz czy przypadkiem nie pomylił się rok 44 z 45 ? Chyba wam o 45 chodziło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:16, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje wam bardzo za informacje o mapie Gomberga.mimo ,ze siedze w "tych rzeczach' do tej pory nie trafilem na zadna wzmianke w moich lekturach.
Wniosek: nawet od mlodszych od siebie mozna sie czegos nauczyc.
I fajnie i o to chodzi.
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszy raz o tej mapie słyszę! dzięki za info, btw, jaką mamy pewność że to nie jest jakaś fałszywka lub produkt powojenny? ktoś to badał

na wiki nic nie ma w tym temacie Wink

Ktoś wie coś więcej o planach zajęcia Iranu przez ZSRR ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndrzejH
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:


Ktoś wie coś więcej o planach zajęcia Iranu przez ZSRR ?


Cytat:
Kryzys 1 - IRAN I (1946)

Oznaczenie konfliktu: IRAN I (Azerbejdżan)
Zagrożenie ze strony: USA
Cel: ZSRR
Początek kryzysu: marzec 1946
Koniec kryzysu: 48 godzin po ultimatum Trumana
Zagrożenie atakiem jądrowym: wyrażone
Przyczyna kryzysu: powojenna zmiana układu sił w Iranie przez Rosjan

TŁO: Podczas II Wojny Światowej obowiązywało amerykańsko-radzieckie porozumienie i wspólnej okupacji Iranu. Na jego mocy konwoje z zaopatrzeniem dla ZSRR mogły swobodnie przejeżdżać przez obszar Iranu. Po zakończeniu wojny, ZSRR zaczęło domagać się limitu dostaw paliwa równego brytyjskiemu, tak jak zostało to wcześniej ustalone. Aby wzmocnić swoje żądania radzieckie wojska pozostały na obszarze północnego Iranu i wspierały ruchy rewolucyjne w graniczącym z ZSRR Azerbejdżanem. Dodatkowo, Armia Czerwona rozlokowała swoje jednostki pancerne wzdłuż granicy. Do 2 marca 1946, czyli daty ustalonej podczas londyńskiej konferencji ministrów spraw zagranicznych, nie zaobserwowano, aby wojska już stacjonujące w Iranie były z niego wycofywane.

PRZEBIEG KRYZYSU: Prezydent Truman osobiście spotyka się z ambasadorem Związku Radzieckiego Andriejem Gromyko i przedstawia mu ultimatum: wycofajcie radzieckie wojska w ciągu 48 godzin albo przeprowadzimy atak jądrowy. Według istniejących dokumentów prezydent powiedział ambasadorowi: "Zamierzamy ją na was zrzucić".

SKUTKI: Rosjanie wycofali swoje jednostki w ciągu 24 godzin. Zagrożenie atakiem nuklearnym, jakie wystosował Truman, miało miejsce zaledwie 10 miesięcy po zakończeniu II Wojny Światowej. Trzy miesiące po tych wydarzeniach, 14 czerwca 1946 roku, Stany Zjednoczone przedstawiły Plan Braucha dotyczący międzynarodowej kontroli nad materiałami służącymi produkcji energii jądrowej. Odrzucenie tego planu przez Rosjan należy obecnie rozpatrywać w świetle ich doświadczeń z "atomową kontrolą" wyrażona podczas kryzysu irańskiego.


Wzięte z tego forum:
http://forum.forteca.pl/viewtopic.php?f=19&t=228

A artykuł pierwotnie znajdował się na doskonałej stronie poświęconej broni atomowej "Boży gniew". Niestety ta strona z niewiadomego powodu już nie istnieje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy przyjąć, że ta mapa i plany w niej zawarte nie są późniejszym fałszerstwem, chociażby ze względu na ilość punktów nie zrealizowanych.
Wychodząc z tego założenia szokująca jest zgodność powojennej struktury światowej z planami zawartymi w powyższym memorandum.

NATO i Układ Warszawski, Unia Europejska, Unia Afrykańska,

http://en.wikipedia.org/wiki/African_Union
http://en.wikipedia.org/wiki/Union_of_South_American_Nations
http://en.wikipedia.org/wiki/Association_of_Southeast_Asian_Nations
http://en.wikipedia.org/wiki/Organization_of_American_States

ZSRR początkowo zajął nie tylko Berlin ale i Wiedeń, później Sowieci wycofali się z niego...


14. USSR (Union of Soviet Socialist Republics.) trzecia co do wagi militarna siła, w kooperacji z USA jako siłą dla wolności i utrzymania światowego pokoju, przejmie kontrole nad wyzwolonymi, zdezorganizowanymi, przylegającymi do jej granic terenami łącznie Niemcami i Austrią, które będą reedukowane i w końcu zostaną dołączone jako równorzędne republiki USSR, jak w przybliżeniu zaznaczono na mapie.
15. Światowa Liga Narodowości pod nadzorem i arbitrażem mocarstw zostanie zorganizowana.
16. Zostanie ustanowiony Światowy Sąd z mocą karną ustanowienia całkowitego bojkotu, blokady, oraz okupacji przez międzynarodową policję łamiących międzynarodową moralność.
18. Obszary znane jako Holandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Korsyka i ostatecznie Italia wraz z Sardynią i Sycylią będą zunifikowane jako zdemilitaryzowane federalne "Zjednoczone Stany Europy".
26. Teren Ziemi Świętej starożytnych Hebrajczyków, obecnie znany jako Palestyna i Transjordania z przynależnymi regionami, jak zaznaczono na mapie, biorąc pod uwagę historię i bezwzględną potrzebę złagodzenia po-wojennego problemu uchodźców, zostanie zunifikowany jako zdemilitaryzowana, niezależna republika "Hebrewland".
34. Wszystkie osoby pochodzenia wschodnio-pruskiego i Rhineland zostaną przemieszczone do terytorialnych Niemiec i regionów na stałe zdeprusyfikowanych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

# 1941 – wojska radzieckie i brytyjskie wkroczyły do Iranu i obaliły mającego proniemieckie sympatie Rezę Szacha Pahlawiego. Nowym szachem został jego syn Mohammed Reza Pahlawi (patrz: Interwencja w Iranie 1941)
# kwiecień 1951 – parlament irański znacjonalizował Angielsko-Irańską Kompanię Naftową. Narastał konflikt między wspieranym przez Waszyngton i Londyn szachem a premierem Mohammedem Mossadekiem, który m.in. zablokował przyznanie koncesji naftowej ZSRR. Korzystając z pomocy alimów i kół socjalistycznych Mossadek blokował również zachodnie wpływy w Iranie
# 22 sierpnia 1953 – CIA przeprowadza zamach stanu wymierzony przeciwko demokratycznie wybranemu premierowi Mohammedowi Mossadekowi, nowym premierem mianowano szwagra szacha generała Faizollaha Zahediego, szach zostaje dyktatorem i marionetką USA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Należy przyjąć, że ta mapa i plany w niej zawarte nie są późniejszym fałszerstwem, chociażby ze względu na ilość punktów nie zrealizowanych.


Voltar ty chyba nie wierzysz, że nawet jakby istniała jakaś sitwa od NWO, to zaplanuje wszytsko jak w zegarku? Można wspierac strony konfliktu, tu podsycic, tam wygasić, ale wystarczy jakaś przegrana bitwa i już plan trzeba weryfikowac.

Sypiesz piach łopata. Zasadniczo wiesz gdzie sypiesz. Ziarenek nie kontrolujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj chodzi o pewną wizję światowego porządku... kiedy był pierwsze konferencje

czyli uważasz że ta mapka to fałszerstwo czy też że zbieżność z latami powojennymi to jedynie dzieło przypadku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
tutaj chodzi o pewną wizję światowego porządku... kiedy był pierwsze konferencje

czyli uważasz że ta mapka to fałszerstwo czy też że zbieżność z latami powojennymi to jedynie dzieło przypadku?


Nie orientuje sie w tych mapkach. Po prostu chciałem zaznaczyc, ze jak coś nawet poszło inaczej, to nie jest znak, ze nikt nie planował. Smile moim zdaniem ONI wyznaczaja trendy, ale bez calkowitej kontroli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 23 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odkryliscie z ta mapa zadnej ameryki. Mam wswoich zbiorach jej kopie. Dostalem ja kilkanascie lat temu od znajomka z Poznania. A,ze o niej nie slyszeliscie dotad, to czym jestescie zdziwieni? Mysleliscie, ze powiedza wam o tym w szkole? Ha, ha, ha!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:44, 26 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skan w średniej i wysokiej rozdziałce:

http://img239.imageshack.us/img239/5162/1942outlineworldmapsf0.jpg (300 KB)

http://memory.loc.gov/gmd/gmd3/g3200/g3200/ct001256.jp2 (14 MB)

Biblioteka Kongresu:
http://ehistory.osu.edu/osu/maps/imageviewz.cfm?id=4034

Świat oczyma Pentagonu:
http://www.thomaspmbarnett.com/pnm/map_index.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:38, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

współczesne i wcześniejsze wojny w iraku, awantura z afganistanem i iranem to nic więcje jak tylko przedłużenie anglosaskiego imperializmu

warto więc sięgnąć do mpay regionu z 1909 roku, kiedy hegemonem było imperium osmańskie a taki szruczny twór jak "irak" jeszcze nie istniał:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 06 Cze '08   Temat postu: Mapa Gomberga i mapa Jedwbny Szlak Odpowiedz z cytatem

Warto zestawic/nalozyc na siebie Mape Gomberga z mapa Jedwabny Szlak

Wszystkie wojny byly , lub beda
- o rynki zaopatrzenia i rynki zbytu, lub szlaki zaopatrzeniowe!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szlaki zaopatrzeniowe ropy i narkotyków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej mapki zamieszcoznej przez JackBlooda przydałby się komentarz. Tak się składa, że wiekszosć zasobów iranskiej ropy leży w pobliżu granicy z Irakiem.

http://www.lib.utexas.edu/maps/middle_ea.....s_2004.jpg

Iran pozbawiony tych złóż stoczyłby się w przepaść.

Podobną inżynierię stosowano wcześniej. Np. sztuczne państewko Kuwejt powstało tylko po to by Irak nie urusł za bardzo w siłę. Gdy Saddam Husajn postanowił wchłonać Kuwejt, okazało sie, że to podły atak, zbrodnia itp. Wcześniejszy najazd na Iran "świat" przyjął ze zrozumieniem. Zrozumienie wynikało z pewnosci, ze Husajn nie zdoła pokonać Iranu. Liczyło się wzajemne wyniszczanie państw nieprzychylnych oddawaniu własnych złuż "inwestorom" i kolaborowaniu z syjonistami. Gdy wspiernaie przez USA i Europę Irakijczycy zaczeli odnosić sukcesy, rzad USA wsparł Iran pewną liczbą rakiet przeciwpancernych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o mapke bliskieog wschodu - równie dobrze można by opracowac the project for new east europe z nowymi granicami państw, tyle że zmiany na taką skalę są niewykonalne - Amerykanie najechali Afganistan a mimo to nie powstał Wolny Beludżystan...

z tej samej strony:
http://grove.ufl.edu/~shs/media/What_is_Zionism.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gherbid
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Ciekawe. Biorąc pod uwagę jaki miałby być hipotetyczny układ granic, można zauważyć ciekawą rzecz:
- Po zakończeniu działań wojennych na bliskim wschodzie, USA dysponowałyby 3 terytoriami okupowanymi - Irakiem, Iranem i Afganistanem. Utworzyłyby one coś w rodzaju korytarza umożliwiającego szybkie przemieszczenie wojsk. Gdzie?
- Granica Afganistanu sięgałaby Chin, co stworzyłoby możliwość wykonania szybkiego uderzenia siłami naziemnymi. Układ granic 3 państw okupowanych pozwoliłby na szybkie przerzut np dywizji pancernych i piechoty zmechanizowanej.
- Rozmiar terytoriów krajów okupowanych pozwoliłby za zakoszarowanie sporej ilości wojsk.
- Nie mogę się zgodzić jedynie z rozbiciem Iraku na strefy i utworzeniem Wolnego Kurdystanu. Nikt rozsądnie myślący nie rozmieni na drobne jednego kraju. Spowodowałoby to zbyt duże obciążenie administracyjne. Poza tym wątpię aby Turcja zgodziła się dobrowolnie na oddanie takiej części swojego terytorium, a ryzyko utworzenia kolejnego frontu byłoby zbyt wysokie. To samo spostrzeżenie dotyczy rozbicia terytorium Arabii Saudyjskiej.

Biorąc pod uwagę fakt, że w szkoleniu strzeleckim na terenie Wysp używa się "skośnookich" tarcz, daje mi to wiele do myślenia.
Także obecna nagonka na Iran sugeruje klasyczną "maskirowkę", mającą (być może) poprzedzić atak na Chiny.

To tylko moje hipotetyzowanie, ale kto wie, jak może być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojska amerykanskie juz w tej chwili maja bazy pod chinami w pakistanie, afganistanie, i republikach postsowieckich

a wszystko przez tego nikczemnego Osamę! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gherbid
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 70
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 06 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mylisz użycie baz obcego państwa ze stałą obecnością.
Poza tym mieszając do tego Osamę, mylisz tak banalną rzecz jak daty. Od 2001 roku upłynęło trochę czasu i w tym okresie znacząco zmienił się bilans sił na świecie (gospodarczo i militarnie). Nagonka na Iran nie trwa od 2001 roku.
Termin "use of facilities" stosuje się wtedy gdy rząd danego państwa choć raz udostępnił swoje terytorium wojskom Amerykańskim.
Rozumując w Twój sposób można powiedzieć, że US mają też bazy w Polsce.
Tymczasem szybkie przemieszczanie się jednostek naziemnych jest kłopotliwe w wypadku gdy grę wchodzą reguły gry dyplomatycznej. Natomiast mając pod okupacją spore terytorium kilku krajów, pozwalasz sobie na luksus odpowiedniej lokacji sił, jak również na zapewnienie logistyczne zaplecza frontowego w bezpiecznej odległości od frontu.
Wystarczy logicznie pomyśleć i to wcale nie jest takie głupie.
Jeżeli ktoś się interesuje działaniami wojennymi, to polecam książkę A. Woroszyłowa "Wajennoje dieło" wydaną dla Akademii im Michaiła Frunzego w Moskwie. Niestety nie wiem nic o dostępnych tłumaczeniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Powojenny obraz swiata - Mapa Gomberga
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile