W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Reset I - event 201   
Podobne tematy
Świat po Wirusie - co zabiorą, co wprowadzą?319
The New Normal11
Reset systemu bankowego 13
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 19355
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 07 Lut '20   Temat postu: Reset I Odpowiedz z cytatem

Wake up...

Temat ma tytuł "Reset I" bo zakładam że będą 2 resety, lub 2 fazy resetu.
Myślę, że faza pierwsza się właśnie rozpoczęła i szkoda by było ten fakt przegapić.

Od co najmniej 20 lat rózni ludzie przewidują tzw. reset światowego systemu monetarnego, czy ładu gospodarczego, upadek dolara jako światowej waluty rezerwowej. Kiedyś musi się to wydarzyć i choć ktoś może polemizować, że dzieje się to od dłuższego czasu, to mam wrażenie że właśnie przyśpiesza.
Kilka niezależnych zjawisk zdaje się nakładać na siebie i wyglada mi na to, że lata 2021/2022 będą szczególnie znaczące dla światowej ekonomii. Jeżeli dołożyć do tego wnioski, do jakich dochodzę po obejrzeniu niezwykle "proroczego" materiału "Event 201 Pandemic Exercise" to nabieram przekonania, że "this it it"!






W przeszłości, tak wielkie zmiany - jakimi są nowy system monetarny i gospodarczy świata - poprzedzały wojny, lub rewolucje - nowy ład wyłaniał się z chaosu. Czy możliwa jest inna opcja? Nie odbędzie się to raczej w spokojnej atmosferze, po konferencji zakończonej balem i fajerwerkami, ale np. taki Ordel twierdzi/ł, że tak Wink .
7 lat temu, po dobrym jointcie miał wizję i
Ordel napisał:
Śmierć & Zniszczenie są częścią wielkiego finansowego planu . Przecież to jest czysta kasa i władza . Wyobraźcie sobie że znika połowa ludzkości , lepiej , ta biedniejsza połowa . następuje kolonizacja, i reorganizacja . Faktem stają się czysto korporacyjne państwa .
Ale najważniejsze jest to jak to zrobić by towaru nie uszkodzić . Broń atomowa , nie bo obszar na którym zostanie użyta będzie skażony na wiele lat . Chemiczna , również odpada . Ale biologiczna , to i owszem . W końcu w historii ludzkości nie jedna epidemia wybuchła i nikt nie będzie miał do nikogo pretensji że jakiś wirus się wymknie . Bo i do kogo mieć pretensje kiedy sprawca jest i wybawicielem ( szczepionka ) . Te filmy o zombiakach w końcu maja nas przygotować na nasz los Wink

Taka pandemia to idealna "zasłona dymna" i pretekst w jednym ( 2 Wink 1)
Czemu tak się stało? - pandemia, nie wolno się zbierać i protestować - bo pandemia, czemu to i tamto? - pandemia, zakaz "fejk newsów" - bo szkodzi pandemii, itd.

To takie szybkie zagajenie bo temat rozwinę, a zainteresowanym polecam się zapoznać z tymi filmikami z "Event 201 Pandemic Exercise" i chwilę refleksji.


P.S. Naszemu czworonożnemu przyjacielowi z góry dziękuję za uwagę i proponuję nie marnować czasu na pisanie głupich komentarzy, tylko spożytkować go na bieganiem za patykiem, czy obgryzanie kości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 07 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili rozstrzyga się czy nasz grajdołek, z perspektywy powiedzmy "Boga" na powierzchni skóry którego egzystujemy, będzie nieszkodliwym wypryskiem czy paskudnym czyrakiem. Jeszcze mamy szansę - nieprawdopodobną - na uniknięcie czyraka. Bo jeśli jednak będzie czyrak to wiesz co się stanie? A co Ty byś zrobił z czyrakiem? Idziesz do lekarza, który Ci go przetnie i oczyści. I to samo będzie z tym grajdołem - albo wypełnimy swe przeznaczenie, albo zostaniemy "posprzątani". I skupianie Woli i Uwagi "Boga" w tej chwili nie jest dobrym pomysłem, właśnie dlatego.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 08 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry Stary, ale nie nadążam za Twoimi skrótami myślowmi. Bladego pojęcia nie mam o czym mówisz?
Może spróbuj zejśc kilka poziomów i tak z przyziemnej perspektywy wytłumaczyć, o co Ci chodzi?

Poważnie, 3 min. medytacji i na spokojnie - co chciałeś powiedzieć?Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:48, 08 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednia/Bóg/Źródło to Wszystko Co Jest. To cała energia jaka istnieje, JEDEN/JEDNO powiedzmy. W obrębie tego JEDEN energia ciągle przepływa z jednej formy w inną pomiędzy dwoma biegunami manifestacji: Biegunem Manifestacji Subtelnych (czyli wszelkie ledwo wyczuwalne przemiany, delikatne, że tak to ujmę, spokojne) a Biegunem Manifestacji Wulgarnych (wszelkie szybko zachodzące zmiany wywołujące bardzo silny wpływ na otoczenie, np. eksplozja, zderzenia gwiazd neutronowych czy narodziny nowych Wszechświatów; bo w obrębie JEDEN Wszechświatów jak nasz jest ilość niepoliczalna). Naturalnie zmiany zachodzą na bardzo wielu płaszczyznach istnienia, nasza płaszczyzna jest jedną z wielu, do tego jest praktycznie rzecz biorąc płaszczyzną "niską" lub "wulgarną" w swej istocie - tu ciągle trwa "walka", "rywalizacja" i inne powiedzmy mało delikatne mechanizmy, którym jesteśmy poddawani, a które działają jak kamień szlifierski na pojedyncze Jednostki stanowiące fraktalne odbicie JEDEN. Ta "siła" ma swą Wolę, ale nie koncentruje jej nigdzie w czystej postaci - jak ma coś do załatwienia powiedzmy na naszym grajdole, posyła tam "swoich agentów" czyli Dusze wcielające się w ciała ludzkie i to im powierza wykonanie zadań. I naszym zadaniem tu też jest coś, tyle, że my "zapomnieliśmy" co to za zadanie dostaliśmy i zachowujemy się jak banda rozwydrzonych bachorów, a powinniśmy zachowywać się jak Dzieci Boże, rozumiejące odpowiedzialność na nas spoczywającą (wszak Nimi jesteśmy, a to sprawia, że mamy bardzo ciekawą właściwość "kreowania rzeczywistości"). I znaleźliśmy się w toksycznym środowisku, wypaczonym przez pewne czynniki "wulgarne" (powiedzmy), które wykorzystują te wszystkie mechanizmy na swoją korzyść, naszym kosztem. Ale uczestnictwo w tej kreacji MUSI być dobrowolne - na tym polega manipulacja systemu kontroli. Większość ludzi na tym świecie podjęło decyzję zupełnie nieświadomie, a jej konsekwencją jest coraz większa wulgaryzacja tej warstwy istnienia. A ponieważ każda przemiana energii z jednej formy w drugą jest/lub dąży do jednego z dwóch biegunów tak nasza idzie w kierunku wulgarnym. A to się zawsze kończy... no wulgarnie.

Z powiedzmy "perspektywy" JEDEN to tu to mało istotna rzecz, powiedzmy jesteśmy takimi bakteriami żyjącymi jakby na powierzchni skóry tego bytu. Ty też na powierzchni skóry swej masz "swoich", dbających o zdrowy stan skóry. Ale jak coś pójdzie nie tak i pojawi Ci się wrzód na skórze wtedy "swoi" nie wypełnili swego zadania lub zostało ono zakłócone i wtedy Ty zaczynasz się tym interesować. I kończy się to, jeśli to mały wyprysk na skórze, małym roztarciem go i zapomnieniem lub, jeśli to coś poważniejszego, konsultacją i ingerencją lekarza - czyli cięcie, oczyszczenie i dezynfekcja. Co to znaczy dla bakterii żyjących w tych wrzodach to chyba wyjaśniać nie muszę?

No to właśnie w takiej sytuacji teraz jesteśmy, rozstrzyga się jak się nasz grajdołek "przekształci" bo teraz jest syf tu, ale albo będzie lepiej - bo weźmiemy się za siebie, każdy indywidualnie za siebie i tylko za siebie, albo będzie gorzej, a wtedy ściągniemy na siebie "uwagę" sił wyższych, które zrobią porządek za nas. Inna metafora - to taka piaskownica, w której dzieci miały za zadanie uczyć się bawiąc, ale zamiast tego pewna grupka wypaczyła zabawę i zrobiła z niej patologiczny mechanizm wyzysku. A "Rodzice" nadchodzą i zgadnij co zrobią jak zobaczą jak się "pociechy bawią"? Będzie lanie, potem sprzątanie i wypełnienie piaskownicy nowym piachem, która zostanie na nowo oddana do "użytku".

Ja zawsze jestem spokojny. Nie zawsze chce mi się wyjaśniać Wink (bo ile można...)

PS. Nasza sytuacja jest świetnie obrazowana przez tłustego dietetyka. Tłusty dietetyk to osoba, która teoretycznie ma wiedzę by sobie pomóc ale tego nie robi, ale próbuje pomagać i pouczać innych. Większość z ludzi na tym świecie to tacy tłuści dietetycy.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 765

PostWysłany: 09:50, 08 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kiedy będzie krach ale sprawi ponownie że jedni się bardzo szybko wzbogacą kosztem innych w dość radykalny skokowy sposób trochę biurasów poleci na ulice ,a długi to Narody z własnych budżetów od czarnej roboty wysprzątają naszym kosztem lub naszych dzieci.

Kapitalizm jako narzędzi do opierdolenia kasy z proletariatu do "góry" działa bardzo skutecznie, na tyle że beneficjenci tego systemu czują się na tyle pewnie że mogą i ingerują w sposób wychowania przekonania wierzenia proletariatu...
No i wymyślili !
1.Tresowanie nowych pokoleń jako niepotrafiące nic pizdy poza graniem w LOL-a co dostrzegamy od dość dawna w europie i niedawna w Polsce jest najtańszym sposobem na depopulacje
2.Potem ci ludzie mają wybór
- pracować dla systemu który ma monopol na dobra które my produkujemy i odda nam mniejszą cześć tego co sami wyprodukujemy
- dokonać samobójstwa
- ukraść komuś
- uzależnić swoje życie od państwa "socjal" co powoduje antagonizowanie społeczeństw i podważenie sensu istnienia państw z punktu widzenia korpo społeczeństw które też mają prawa głosu

Im mniejszy poziom ucywilizowania obszaru tym większa potrzeba na pracownika przykład - Polska jest własnie takim krajem gdzie zatrudnia się ludzi by robili często coś co na zachodzie maszyna robi reasumując nasza bieda doprowadza do powolnej rozwałki państwa by utrzymać stały poziom dobrobytu pomimo że korporacje ciągle chcą optymalizacji zysków.

Pomijając inne dość widoczne zjawiska w europie prowadzi to do powolnego rozpadu struktur państw.
Jeżeli państwa upadną jedyne co stracimy to wszystkie prawa obywatelskie jakie mamy
w porównaniu z tym nawet kiedyś niewolnicy mieli większe prawa.
Przy obecnym rozwoju technologicznym ilość osób które będą musiały pracować by zapewnić dostatnie życie obecnymi i przyszłym elitom zdaje się być jakąś najwyżej strzelam z połową obecnej populacji świata. Wnioski z tego proszę sobie wyciągnąć samemu.
No i potem he he ponownie będzie powtarzał się dwu punktowy powyższy schemat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 08 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Agre
To o czym piszesz to płaszczyzna skutków. By cokolwiek mogło się zmienić należy działać na płaszczyźnie przyczyn.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:18, 08 Lut '20   Temat postu: Re: Reset I Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Wake up...


Ja już miałem swoje Wake up , ale to było jeszcze w zeszłym wieku Wink . Minęło wiele lat , wiele lat obserwacji , czytania , złudnych nadziei i to wszystko się dziś kończy , znaczy się te złudne nadziej , że świat zmieni się na lepsze dla ludzi ( tak wiecie Wink ) , albo go szlag trafi . A tu chuj bombki strzelił Smile .
Nie będzie , żadnego restartu na końcu drogi którą kroczymy , nie w tym sensie gdzie restart oznacza kolejny krok ku lepszemu światu w naszym mniemaniu .
Od czasów Rewolucji Francuskiej i wojny o niepodległość USA , elity finansowe przejmują władzę w dosłownym i pełnym tego słowa znaczeniu .
To jest ich ewolucja , a to co się dzieje dziś to kolejny etap marszu po Wszystko .

Rok 2020 zaczął się tak dobrze dla tej mojej części która jeszcze wierzy że to jest to , tak teraz , zaczną się nakurwiać i świat się zmieni , chuj z tym czy na lepsze Wink . A tu takie dwa wielkie rozczarowania , a to był dopiero styczeń Wink . Jedno rozczarowanie to brak odpowiedniej reakcji USA na irańskie rakiety . Drugie to chiński wirus Dwa Węże z Wuhan , nadymana lipa Wink .

Ciekawe w tym wszystkim jest obserwowanie roli mediów , jak spoiwa łączącego losy ludzkości z losami elit rządzących . I to na przestrzeni tysięcy lat Smile . Kiedyś tylko mądrzy ludzie dzielili się informacjami co nie znaczy że w swym przekazie nie koloryzowali i nie fantazjowali , ale trzeba być mądrym by napisać dobrą bajkę którą łykną masy , o taka Biblia Wink .

Tak było kiedyś , dziś w epoce Deep Fake Control Corporation , epoce internetu "debile" dorwali się do głosu w przekazie medialnym . Ale i tu mamy tylko pozę , udajemy głupotę powodując u przeciwnika irytacje zgodnie z zasadą albo nas się kocha albo nienawidzi gdyż skrajne myślenie odbiera ludziom racjonalny ogląd sprawy . Ot taki Trump .
Ale DFCC to coś więcej , to kolejny etap w przekazywaniu wiadomości masom , gdzie półprawdy mieszają się z lukrowanym kłamstwem . Czego dowodem jest cały szum medialny jak i jego następstwa w związku z Chińskim wirusem . To jest kolejny etap masowej manipulacji , i nie myślcie że te wszystkie filmy , seriale o zombiakach , epidemiach , to są tylko po to by dać nam rozrywkę o której za czas jakiś zapomnimy . To jest programowanie , podobno to żmudny proces Wink .

A co przyniesie nam przyszłość , kto wie może jakiś mały "wybuch jądrowy" ( reaktor pierdolnie w środku Europy i przykładowo miliony Francuzów/Niemców staną się uchodźcami we własnym kraju ) w ramach DFCC to by było coś , ciekawie było pokazane w serialu Year&Year , reakcja na wybuch jądrowy :


ostatnie sekundy Laughing


Myślę , że wszelkiej maści zarazy zdominują ten wiek odsuwając na boczny tor terroryzm który po prostu będzie mniej opłacalny . Eksperyment z Wuhan ma potwierdzić ile można zarobić na całym tym cyrku i jakie konsekwencje przyniesie taka inwestycja .



To tak w skrócie Smile .
Dziś jestem fatalistą który uważa że wolna wola to dziwka sprzedajna Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 765

PostWysłany: 16:44, 08 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu opisuje jak w mojej opinii będzie wyglądał reset
Skoro o zapobieganiu mowa to by temu zapobiec są sposoby ale one wymagają wiele wręcz fanatycznego wysiłku jednostek i to bez korzyści materialnej więc z logicznego punktu widzenia tj rachunku bilansu i strat to się nie opłaca nikomu podejmować jakiegokolwiek działania wymagającego wysiłku by ten proces zatrzymać lub odwrócić bo w trakcie wykonywania tego działania ta osoba umrze z głodu. No kurwa kretyn.

No a oczywiście pisanie na forum oczywiście nie wymaga żadnego wysiłku Smile

A w sferze rozwiązań mogę podać dwa hasła barter i rzetelna edukacja.
No ale barter oznacza w praktyce że pół świata zdechnie z głodu bo dóbr nie będzie na tyle ludzi więc można twierdzić że na wirusa najlepsza będzie gorączka w trakcie której z organizmu wirus zostanie usunięty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 09 Lut '20   Temat postu: Re: Reset I Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:

Nie będzie , żadnego restartu na końcu drogi którą kroczymy , nie w tym sensie gdzie restart oznacza kolejny krok ku lepszemu światu w naszym mniemaniu .
Od czasów Rewolucji Francuskiej i wojny o niepodległość USA , elity finansowe przejmują władzę w dosłownym i pełnym tego słowa znaczeniu .
To jest ich ewolucja , a to co się dzieje dziś to kolejny etap marszu po Wszystko .
Toż to właśnie mówię.
Nie miałem czasu wyskrobać długiego postu wstępnego i może nie wyraziłem się wystarczająco jasno, ale chodziło mi głównie o reset systemu monetarnego.
Cała reszta z tej perspektywy jest tylko "zasłoną dymną" - odciągnięciem uwagi i pretekstem.
Nie chcę przez to powiedzieć, że np. dalsze utraty swobód osobistych, ogólne zmiany w prawodawstwie, czy śmierć tysięcy osób nie ma tu znaczenia, ale w opercji "Reset I" Wink patrzymy głównie na skutki gospodarcze.

Ordel napisał:
Myślę , że wszelkiej maści zarazy zdominują ten wiek odsuwając na boczny tor terroryzm który po prostu będzie mniej opłacalny . Eksperyment z Wuhan ma potwierdzić ile można zarobić na całym tym cyrku i jakie konsekwencje przyniesie taka inwestycja .
Miałem właśnie w innym temacie zapytać, co się stało ze wszystkimi "terrorystami"? Mają jakieś wakacje, czy co? Nic nie wysadzaja, nie wjeżdżają w nikogo ciężarówkami, nawet głowy nikomu obetną Rolling Eyes . Wygląda właśnie na to, że epidemia jest chyba straszniejsza i ma lepszy zasięg, choć obawiam się że jeszcze wróci moda ma terroryzm, żeby lokalnie podgrzać atmosferę.
Natomiast co do Wuhan, to być może jesteś przedwcześnie rozczarowany - daj mu trochę czasu.
Muszę jeszcze raz obejrzeć ten materiał "Event 201 Pandemic Exercise", bo na razie zrobiłem to po łebkach, ale mam dziwne przeczucie, że tam dość szczegółowo wyjaśnili jak sytuacja będzie się rozwijać.

Tak na na szybko wyłowiłem takie frazy jak:
- najdroższy kryzys wszechczasów;
- przywódcy krajów stoją w obliczu wielu nierozwiązywalnych problemów, łącznie z finansowymi;
- coś musi się zmienić;
- tradycyjne źródła finansowania kryzysów przekroczyły swoje limity;
- nowe mechanizmy są dyskutowane;
- potrzebujemy tych funduszy raczej wcześniej niż później;
- niedobory w funduszach narażają ludzkie życia i przedłużają ten kryzys;
- nie możemy sobie pozwolić na niezwykle złożoną (w domyśle przydługą) dyskusję nad najdroższym ekonomicznym bailoutem w historii ;
- 10% spadku produktu narodowego w pierwszym roku;
- 25% spadku produktu narodowego w drugim roku;
- najbliższym porównaniem może być Great Depression, jednak recesja spowodowana pandemią może być o wiele głębsza;
- jest wiele potrzeb, a nie ma wystarczająco pieniędzy;
- jeśli niektóre z najważniejszych firm upadną może to spowodować efekt domina;
- duuuuuże fundusze dla firm farmaceutycznych;
- scentralizowany i skoordynowany wysiłek;
- masywna mobilizacja zasobów;
- obniżenie kosztów surowców ;
- znależć szczepionkę;

Ogólnoświatowa recesja jest nieunikniona. Wielu ekspertów twierdzi, że już się zaczęła, tylko jeszcze nie ma wyników finansowych ją potwierdzających, lub są one fałszowane.
Praktycznie wszystkie Banki Centralne drukują kasę na potęgę. Stopy procentowe wszędzie koło zera, lub już ujemne i nie ma z czego schodzić. Muzyka jeszcze gra, ale już prawie wszyscy eksperci od finansów krzyczą, że musi się to zawalić. Rację mają, bo nic nie może rosnąć w nieskończoność. Długi, które nie mogą być spłacone, nie będą.
Amerykańska giełda bije rekordy wszechczasów, a ponoć 40% firm tam notowanych to zombii, które przynoszą straty - wszyscy o tym wiedzą i każdy udaje, że jest świetnie, a Trump mówi, że amerykańska ekonomia nigdy nie miała się lepiej.
Jak to się zawali, to jak to wytłumaczyć statystycznemu wyborcy, który nie wie jak ma na imię syn jego ojca? Jak mu wytłumaczyć, że pieniądzy które całe życie płacił na ubezpieczenie emerytalne nie ma? Że jego oszczędności, które myśli że ma w banku, już są wydane przez rząd? Jak sprawić, żeby nie tylko nie szukał winnego takiej sytuacji, ale jeszcze mu za to chciał zapłacic?
Pandemia wydaje się odpowiednim kozłem ofiarnym, do którego trudno mieć pretensje.

A jak sprawić żeby wierzyciele tych niespłacalnych długów nie stracili swoich inwestycji i majątków?
Potrzebny jest nowy system (jaki nastąpi po Reset II), który nie bój się Wink, będzie tym razem odporny na błędy przeszłości i wszelkie wirusy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1088
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 09 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Nie miałem czasu wyskrobać długiego postu wstępnego i może nie wyraziłem się wystarczająco jasno, ale chodziło mi głównie o reset systemu monetarnego.


Jeżeli to jest prawda co mówią w mediach, że w chinach jest jakaś kwarantanna podobno, że panuje jakiś "zastój" -który jeszcze się przedłuży ...to plotka głosi że wkrótce każdy kraj na zachodzie to odczuje Confused ..tak silnie mają być związane ze sobą są te naczynia połączone.. A jeśli i tam na zachodzie dojdzie do tego jeszcze jakaś kwarantanna .... scratch ...to chyba już w ogle ciemno wszędzie głucho wszędzie.. Question


_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 09 Lut '20   Temat postu: Re: Reset I Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:


Ordel napisał:
Myślę , że wszelkiej maści zarazy zdominują ten wiek odsuwając na boczny tor terroryzm który po prostu będzie mniej opłacalny . Eksperyment z Wuhan ma potwierdzić ile można zarobić na całym tym cyrku i jakie konsekwencje przyniesie taka inwestycja .
Miałem właśnie w innym temacie zapytać, co się stało ze wszystkimi "terrorystami"? Mają jakieś wakacje, czy co?

Przecież się dużo dzieje , Erdogan apeluje w ONZecie by Syryjczycy nie cisnęli terrorystów i przestrzegali gówno rozejmów . Żydzi zaatakowali F-16 kolejny raz Syrię "chowając" się za lądującym samolotem pasażerskim . W Jemenie powstańcy Huti rozjebali 5 brygad głównie najemników służących dla AS . Irańskie statki płonęły niedawno . Izrael kolejny raz zbombardował Gazę ( tu mnie zastanawia , co oni tam jeszcze bombardują w tym gettcie). Ogólnie dużo się dzieje , ale Dwa Węże lepiej wypadają w Wiadomościach niż porozrywani bombami ludzie Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 09 Lut '20   Temat postu: Re: Reset I Odpowiedz z cytatem

Dobry filmik Aniołek, tylko trzeba zwrócić uwagę, że ten wirus i jego następstwa nie są przyczyną światowej recesji. Oczywiście wszelkie zastoje ją nieco spotęgują, ale nie dajcie sobie zamydlić oczu że to jest główna przyczyna.

Ordel napisał:

Przecież się dużo dzieje , ...
No w zasadzie to kwestia definicji terrorysty Wink . Taką dygresję sobie tylko walnąłem żeby zwrócić uwagę na zjawisko sezonowości i różnych trendów modowych w dziedzinie eskalacji strachu, i tworzenia podziałów.


Taka ciekawostka - prognoza na rok 2025.

The most important projection produced in the last decade (updated each year) is the infamous “Deagle Projection 2025”, or more correctly “The List of Countries Forecast 2025”, produced by the CIA linked company “Deagle”.

It is a very important projection used by students of geopolitics and researchers, and back in 2017 it caused significant upset in the US, UK, and Europe as it showed massive population loss and economic losses explainable only by major peer adversary war or total economic collapse.

For example, the projection showed that by 2025 the US would have lost 200 Million people (death or migration is not specified) and GDP absolutely decimated.

The 2025 prediction against 2017 figures is given in this link – but be warned it makes for disturbing reading for any US or UK national:

http://www.deagel.com/country/forecast.aspx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:03, 10 Lut '20   Temat postu: Re: Reset I Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
( tu mnie zastanawia , co oni tam jeszcze bombardują w tym gettcie)


Palestyńczyków.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 10 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzienna dawka rozrywki Wink


Currency experts fear IMF no longer has firepower to act as world’s lender of last resort
Global task force sounds alarm over 'very dangerous' dollar crunch

https://www.telegraph.co.uk/business/202.....ar-crunch/

World Bank warns of global debt crisis following the fastest increase in borrowing since the 1970s
https://www.cnbc.com/2020/01/09/economy-.....eases.html

Global debt levels have reached dangerous extremes and central bankers no longer have the ammunition to counter a financial crisis, a top cast of officials warned in Davos.
https://www.telegraph.co.uk/business/202.....lag-davos/

Zasada jest prosta: długi które nie mogą być spłacone nie będą.
Tu jest fajny licznik długu:
https://www.usdebtclock.org/world-debt-clock.html
A tu jest " THE BEAST"!!!! Very Happy
https://www.usdebtclock.org/index.html#


Nie wiem czy ona tak na poważnie, ale wyglada że Argentyna ma już dość Wink
Argentina won't repay IMF debt till recession over, VP Fernandez says
https://www.reuters.com/article/us-cuba-.....SKBN20302R


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1722
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 16:26, 16 Lut '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harold Pinter w swej mowie akceptacyjnej Nagrody Nobla w 2005 roku, stwierdził co następuje: „Nigdy nic się nie wydarzyło. Nawet gdy się wydarzało, to się nie wydarzało. Zbrodnie USA były systematyczne, niezmienne, brutalne, okrutne, ale niewielu mówiło o nich. Trzeba przyznać to Ameryce, że umiała stosować kliniczną manipulacje swą mocą, maskując ją, jako siłę uniwersalnego dobra. To był błyskotliwy, wysoce efektywny akt hipnozy.”

Dzisiejszą Amerykę można przyrównać do domku dla lalek, w którym żyje całe społeczeństwo. Domek ten zwie się inaczej sfingowaną propagandową rzeczywistością. Jego okna miast szyb posiadają wizerunki. Niektóre wizerunki są uspokajające, ukazujące jak miło jest żyćw tym domku, inne ostrzegają o różnorakich niebezpieczeństwach czyhających na jego mieszkańców, takich jak groźne bakterie grasujące na ich deskach kuchennych lub rosyjskich szpiegach infiltrujących lokalne salony piękności. Żadne nie napomykają o wojnach i chaosie szerzonym przez Amerykę na całym nieomal świecie, ani o rabunku dóbr naturalnych i ekonomicznym wyzysku mniej wartościowych narodów.

Rezultatem jest zjawisko zwane masową halucynacją. Losy Syryjczyków, Irakijczyków, Palestyńczyków, losy wszystkich amerykańskich ofiar na całym świecie nie obchodzą ich. W ich bezmyślnych głowach króluje obojętność. Natomiast losy tych którzy ośmielają się przeciwstawić tej halucynacji, takich jak Snowden, Asssange, czy Manning, nie są do pozazdroszczenia.

Kiedy 129 milionów Amerykanów oddało swe głosy w wyborach 2016 roku na Trumpa i Clinton, jest oczywistym, że w państwie tym włada głupota. Podobne stwierdzenie odnosi się do wyborców Obamy, Busha, itd. Wszyscy oni, tak różniący się wyglądem, zachowaniem i retoryką służyli i służą jednemu panu; światowej oligarchii.

Prawdą jest, że Amerykanie sami nie zbudowali sobie tego domku lalek, który jest dziełem rządu amerykańskiego i jego medialnych pomocników, ale nie usprawiedliwia ich to w odniesieniu do dekad akceptowania fabrykowanych kłamstw, dla psychicznego komfortu wiary, że do cna skorumpowany system dobrze funkcjonuje. Francuski socjolog Jacques Ellul trafnie stwierdził, że propaganda to nie jakaś magiczna różdżka, ale powolna i nieustanna impregnacja ludzkich umysłów.

Jednakowoż, nie potrzeba być geniuszem, by wyłuskać prawdę porównując przeciwstawne informacje i rozwikłując propagandowe pajęczyny. Ale po co? Czyż nie wygodniej jest znajdować się w pozycji leniwego, obojętnego ignoranta? Zapewne tak! A poza tym, jak mawiał Upton Sinclair: „Człowiekowi jest bardzo trudno zrozumieć prawdę, gdy jego pensja zależy od jej niezrozumienia”.

Pięćdziesiąt lat temu CIA wymyśliła pejoratywny slogan „teoria konspiracyjna”, dla ośmieszenia krytyków wyników śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Kennedy’ego.

Dziś miliony głupców, którzy najbardziej ze wszystkiego panicznie boją się swego publicznego ośmieszenia, reaguje głośnym rechotem na wszelkie autentyczne rewelacje, jak na „teorię konspiracyjną”. Żydom kontrolującym cały niemal glob przy pomocy właśnie KONSPIRACJI, jest to bardzo na rękę.

Powszechnie akceptowanym truizmem w dzisiejszym świecie, jest to, że politycy i media kłamią. W końcu taka jest ich rola w służbie oligarchii. W zależności od swych politycznych preferencji, ludzie kierują swe niezadowolenie w kierunku swych politycznych oponentów, wykazując ich niewątpliwe i autentyczne kłamstwa. Ale ich właśni „pupile” także kłamią! Trump jest kłamcą! Tak, ale Clinton jest też kłamcą. Tak jak Obama, CNN, FOX News, itd.

I tak funkcjonuje ten teatr absurdu, gdzie jest wiele różnorodnych przedstawień, ale ich producent jest jeden!

Kto na przestrzeni dekad wygrywa walkę: ludzie czy oligarchiczne pastwo z jego propagandą i siatką szpiegowską?

Odpowiedź jest oczywista!

Nie ważne, kto był prezydentem:Trump czy Bill Clinton, Ronald Reagan czy George W. Bush, Barack Obama czy George H. W. Bush, Richard Nixon czy Jimmy Carter. Wszyscy oni wyszli z pod prasy tej samej mennicy, której właściciele wiedzą dobrze,że nic tak nie zabezpiecza przed autentycznymi zmianami, jak przewracanie monet z awersu na rewersu przez żądną zmian publikę!

Ale taka egzystebcja w domku lalek, uczy nas jednego, że życie iluzją jest w ostatecznym rachunku katastrofalne!

Nie zapominajmy o tym, że ci z nas, którzy żyją wewnątrz Imperium (USA & wasale) mogliby mieć wpływ na działania władców. Ale, w końcu, jeśli nam nie zależy na prawdzie, to czemu miałoby na niej zależeć naszym władcom?

Oczywiście cały opisany system kłamstw skonstruowany przez USA i UE rozleci się z hukiem, albo w wyniku klęski militarnej, albo katastrofy ekonomicznej. I będzie to pełnym zaskoczeniem dla tych, którzy wybrali życie w wolnym od rzeczywistości świecie.

Truizmem jest stwierdzenie, że Polska jako część współczesnego Zachodu, funkcjonuje w identycznym, do opisanego powyżej, systemie żydoglobalizmu. I ponosić będzie identyczne konsekwencje, tak jak ponosi od trzydziestu z górą lat, konsekwencje swego przymusowego eksperymentu z żydokomuny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 23:38, 20 Mar '20   Temat postu: Re: Reset I Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:

Temat ma tytuł "Reset I" bo zakładam że będą 2 resety, lub 2 fazy resetu.
Myślę, że faza pierwsza się właśnie rozpoczęła i szkoda by było ten fakt przegapić.
Wow! Rzeczy dzieją się tak szybko że pewny jestem, że absolutna większość ludzi to przegapi. To się dzieje teraz, postępuje bardzo szybko,... brakuje mi słów.
To co się wydarzyło przez ostatni miesiąc jest... Shocked Shocked Shocked
Nie mam teraz czasu tego komentować.
Najlepsze jeszcze przed nami, a niemal nikt nie zdaje sobie zupełnie sprawy co się dzieje przed jego oczami, bo patrzy w inną stronę, czy został pozbawiony zdolności patrzenia.
Patrzy a nie widzi, słucha a nie słyszy.

Nadzwyczajne spotkanie przywódców G20 odbędzie się w przyszłym tygodniu.
Przemówienie Sekretarza Generalnego ONZ:
Czyta z rzutnika tak samo monotonnie jak ci aktorzy z "Event 201 Pandemic Exercise" z pierwszego posta tematu Wink , ale mówi bardzo dużo ważnych rzeczy i proponuję go posłuchać kilka razy nawet, to mniej rzeczy was zaskoczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:05, 21 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jesteśmy na wojnie z Wirusem" ( koło 1:50 s )
Dalej już nie trzeba oglądać , by wiedzieć co to znaczy . Kiedyś starczyło rozjebać dwa budynki w porywach do trzech , by pójść na światową wojnę z Terroryzmem . Dziś cały świat będzie walczył , co oznacza każdy , dosłownie KAŻDY odczuje skutki nowej wojny . Aż strach się bać .



PS. @one1 , nie każdy może oglądać filmiki ( z różnych powodów ) , mi łatwiej poczytać , więc następnym razem , możesz streścić Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:00, 21 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Globaliści mogą wkrótce stać się gatunkiem wymarłym.


Depresyjny wpływ koronawirusa na globalną gospodarkę i zakłócenie łańcucha dostaw bez wątpienia wbijają ostatni gwóźdź do trumny globalistów.

Wierzą w teorię sformułowaną po raz pierwszy przez Anglika Davida Ricardo (1773–1823), że wolny handel między państwami jest korzystny dla nich wszystkich. Argumentował za przewagą komparatywną wolnego handlu i specjalizacji przemysłowej. Nawet jeśli jeden kraj jest bardziej konkurencyjny w każdym obszarze niż jego partnerzy handlowi, państwo to powinno koncentrować się tylko na tych obszarach, w których ma największą przewagę komparatywną. Użył przykładu wełny produkowanej przez Brytyjczyków, która została wymieniona na francuskie wino - i nie na odwrót.

Ale prosty model handlu Ricardo wymaga, aby gospodarki były w statycznej równowadze z pełnym zatrudnieniem i bez nadwyżki handlowej lub deficytu handlowego oraz z podobnym poziomem życia. W prawdziwym świecie tak nie jest. Ponadto Ricardo nie rozważał krajów o różnym poziomie rozwoju gospodarczego i różnym stopniu wolności gospodarczej i politycznej, ani manipulowania kursem walutowym i dewaluacją w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej, ponieważ złoto było światowymi pieniędzmi w jego czasach.

Ricardo nie wziął również pod uwagę partnerów handlowych z ogromną różnicą płac, takich jak Stany Zjednoczone i Chiny. W rezultacie Chiny mogą wyprodukować prawie każdy produkt przemysłowy tańszy niż Ameryka. Rezultatem był ogromny i chroniczny deficyt handlowy USA z Chinami.

Wojny handlowe są normalne, ponieważ kraje o niewystarczającym popycie wewnętrznym, aby stworzyć pełne zatrudnienie, starają się zrzucić swoje problemy na partnerów handlowych. Przyczyniają się do słabości walutowych, powodując, że import staje się droższy dla mieszkańców, co zachęca do lokalnej produkcji i obniża eksport dla nabywców zagranicznych. Kolejną sprawdzoną metodą są subsydia dla firm eksportowych, obecnie szeroko rozpowszechnione w Chinach.

Wolny handel jest rzadkością. W przeszłości ograniczało się to do okresów, w których duża potęga światowa promowała swobodną wymianę produktów z korzyścią dla własnej oświeconej korzyści. Tak było w Wielkiej Brytanii w XIX wieku po tym, jak przewodziła ona rewolucji przemysłowej i chciała zagwarantować łatwy przepływ surowców dla swoich fabryk z zagranicy i rynków zagranicznych dla swoich produktów. Po II wojnie światowej Amerykanie wykorzystali handel do odbudowy Europy Zachodniej i Japonii, aby przeciwdziałać Sowietom, i zgodzili się na brak wzajemności ze strony niektórych z tych krajów, zwłaszcza Japonii. Było to tańsze i bardziej akceptowalne podczas zimnej wojny niż rozmieszczenie jeszcze większej liczby żołnierzy amerykańskich na całym świecie i ryzykowanie nowych konfrontacji wojskowych.

W rezultacie w okresie powojennym odbyło się osiem rund negocjacji w sprawie obniżenia ceł światowych, od rundy genewskiej w 1947 r. Do Urugwaju w latach 1986-1994. I to wszystko. Runda rozmów z Doha 2001 okazała się daremna, ponieważ do tego czasu Waszyngton nie musiał już utrzymywać wolnego świata. Deficyt handlowy w USA był również chroniczny i wzrastał, zwłaszcza że globalizacja spowodowała przeniesienie miejsc pracy w przemyśle do Chin i innych tanich krajów azjatyckich. Pozycje w amerykańskich fabrykach spadły z 21,7 miliona w 1979 r. Do 11,5 miliona w 2010 r., Nieznacznie wychodząc z recesji do 12,9 miliona w lutym tego roku.

Głównie w wyniku tych wydarzeń realne płace większości Amerykanów pozostały niezmienione przez kilka dziesięcioleci, co rozgniewało wyborców. Prezydent Donald Trump pogodził się z ich desperacką sytuacją i został wybrany, ponieważ obwiniał niskie płace importem i imigrantami. Brak realnego wzrostu dochodów przekonał także wyborców w Europie, że tradycyjni politycy nie byli skuteczni. Rezultatem był Brexit i dążenie do partii skrajnie prawicowych i skrajnie lewicowych.

Globalizacja nie tylko uzależniła Stany Zjednoczone od Chin w zakresie produktów przemysłowych, ale także stworzyła wydajne, ale wrażliwe łańcuchy dostaw. Z tekstyliów wytwarzanych w kapitałochłonnych chińskich fabrykach ubrania są szyte w Wietnamie, gdzie zarobki wynoszą tylko 28%, według OECD.

Półprzewodniki z Korei Południowej wprowadzane są na Tajwan do podskładników i są montowane w smartfonach w Chinach w celu eksportu do Stanów Zjednoczonych.

Luka koronawirusowa w łańcuchu dostaw nie tylko narusza import z USA, ale także budzi obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego. Chiny są największym na świecie dostawcą aktywnych składników farmaceutycznych, a indyjski przemysł leków generycznych, który, według Food and Drug Administration, zaopatruje 40% amerykańskich leków generycznych, opiera się na Chinach w przypadku większości swoich aktywnych składników.

Nawet po ustaniu paniki nad wirusem spodziewaj się większej presji ze strony Waszyngtonu na bardziej niezawodne źródła towarów, wśród innych środków protekcjonistycznych. Skorzystają na tym lokalni producenci, ale także producenci w Meksyku. Rezultatem będzie niższa globalna produktywność i wolniejszy wzrost gospodarczy.

I nie wierzcie słodkim pieśniom zwolenników protekcjonizmu, że okażą się one korzystne dla amerykańskich miejsc pracy i zarobków. Podobnie jak w latach 30. XX wieku dominować będzie wpływ barier handlowych utrudniających handel.

Gary Schilling
https://colonelcassad.livejournal.com/5723321.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2573
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 21 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
"Jesteśmy na wojnie z Wirusem" ( koło 1:50 s )
Dalej już nie trzeba oglądać , by wiedzieć co to znaczy .........



_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 24 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
"Jesteśmy na wojnie z Wirusem" ( koło 1:50 s )
Dalej już nie trzeba oglądać , by wiedzieć co to znaczy ....
Ja myślę, że jakbyś obejrzał dalej, to dało się usłyszeć jakby zagajał o cyfrowym pieniądzu. Od jakiegoś czasu większość krajów legalizuje wirtualne waluty jako legalny środek płatniczy.
Jak do tego dołożyć fakt, że FED właśnie zalewa świat dolarem, łącznie z wysyłaniem swieżych europejskim Bankom Centralnym (na wykup czego się tylko da), to wydaje się możliwe całkiem szybkie powstanie cyfrowego dolara.


P.S. Jak ludzie wyjdą z tej kwarantanny to zupełnie nieświadomie wkroczą do Nowego Świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 24 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
Ordel napisał:
"Jesteśmy na wojnie z Wirusem" ( koło 1:50 s )
Dalej już nie trzeba oglądać , by wiedzieć co to znaczy ....
Ja myślę, że jakbyś obejrzał dalej, to dało się usłyszeć jakby zagajał o cyfrowym pieniądzu. Od jakiegoś czasu większość krajów legalizuje wirtualne waluty jako legalny środek płatniczy.
Jak do tego dołożyć fakt, że FED właśnie zalewa świat dolarem, łącznie z wysyłaniem swieżych europejskim Bankom Centralnym (na wykup czego się tylko da), to wydaje się możliwe całkiem szybkie powstanie cyfrowego dolara.


P.S. Jak ludzie wyjdą z tej kwarantanny to zupełnie nieświadomie wkroczą do Nowego Świata.


Wiem , wiem , a nawet rozumiem Wink .
Ale to jest postęp ; cztery nogi dobrze , dwie nogi lepiej Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 25 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z powodu ograniczeń koronawirusa PKB w USA może spaść o 50% w ciągu trzech miesięcy.


Ograniczenia spowodowane przez koronawirusa w drugim kwartale 2020 r. (Okres od kwietnia do czerwca - wyd.) Mogą prowadzić do wzrostu bezrobocia w Stanach Zjednoczonych do 30%, a PKB może spaść o niespotykane dotąd 50%.

Prognozy takie ogłosił prezes Banku Rezerw Federalnych St. Louis, James Bullard, donosi Bloomberg .

Bullard podobno wezwał do silnej reakcji finansowej, aby odzyskać w tym kwartale utracone dochody w wysokości 2,5 bln USD, aby zapewnić ożywienie w USA. Dodał, że Fed jest gotowy zrobić więcej, aby zapewnić funkcjonowanie rynków w okresie dużej zmienności.

Według publikacji prognoza przedstawiciela Fedu mówi o pilnej potrzebie jak najszybszego uzgodnienia przez Kongres i Biały Dom programu pomocy na dużą skalę. W ubiegłym tygodniu Fed obniżył stopy procentowe do niemal zera, obiecując zwiększyć zobowiązania skarbowe o co najmniej 500 miliardów dolarów, a papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką o co najmniej 200 miliardów dolarów.

„Jest to zaplanowane, zorganizowane częściowe zamknięcie gospodarki USA w drugim kwartale. Ogólnym celem jest uratowanie wszystkich, gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w ogóle przy pomocy państwa. To ogromny szok, a my staramy się sobie z tym poradzić i zachować kontrolę” - powiedział James Bullard .

Przypomnijmy, według Banku Światowego, w pierwszej połowie roku wzrost światowego PKB zwolni z powodu koronawirusa .
https://diana-mihailova.livejournal.com/4679152.html


Amerykanie mają tyle tej broni , że mogliby obalić rząd , ale nie mają elit które mogłyby ich poprowadzić .
Jak rządzący skończą , to Ameryka będzie nie do poznania nawet dla najstarszych górali ( jakiekolwiek skojarzenia są przypadkowe Wink ) .


Cytat:
Bank of America: Wybucha kryzys gospodarczy w USA
https://ria.ru/20200323/1568918947.html?title_ver=284f8&title_alg=tompson

Zwolnienia w USA :



Cytat:
Międzynarodowy Fundusz Walutowy odnotował największy odpływ kapitału z krajów o rynkach wschodzących. Od początku kryzysu koronawirusowego inwestorzy wycofali 83 miliardy dolarów.

Poinformowała o tym Kristalina Georgieva, dyrektor zarządzająca MFW.
https://diana-mihailova.livejournal.com/4682002.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 29 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Będzie to trwało 20 lat: scenariusz, w którym rok zostanie poświęcony walce z wirusem, a 19 - na dokręcenie orzechów.




... W maju 2010 r. Fundacja Rockefellera i Global Business Network wydały wspólny raport , Scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego .



Jest poświęcony studium scenariuszy 4 opcji rozwoju świata w kontekście postępu technologicznego i rozwoju międzynarodowego. Każda z opcji scenariusza była jedną z 4 ćwiartek na przecięciu 2 osi.


Oś pionowa: stopień delimitacji politycznej i ekonomicznej (można ją dowolnie nazwać „ antyglobalizmem ”);

Oś pozioma: zdolności przystosowawcze społeczeństwa do utrzymania stabilności w obliczu silnych zmian i nieprzewidzianych wstrząsów (możemy to arbitralnie nazwać „ antyfragabilnością ”).



Pierwszy scenariusz nazwano „LOCK STEP”. Oto lewy górny kwadrant:


z najwyższym poziomem „antyglobalizmu” na świecie

oraz minimalny poziom globalnej „niestabilności”.

Istota wyrażenia metaforycznego LOCK STEP jest następująca.

Jest to scenariusz „podzielonego świata”, w którym kontrola rządowa i rządy autorytarne są zaostrzone , innowacje są ograniczone i kontrolowane, a cofanie się praw i wolności obywatelskich rośnie.

Przyczyną i katalizatorem pojawienia się „podzielonego świata” w scenariuszu LOCK STEP jest globalna pandemia . Jednak przyczyna i katalizator mogą być inne. Z powodu przesunięcia świata w kierunku schizmy i autorytaryzmu, całkowita kontrola i przymus mas do „dotrzymywania kroku”, ślepe podporządkowanie się woli niewidzialnych lub dość widocznych „ojców” wcale nie jest pandemią. Wszystko to jest jedynie wynikiem wzrostu w świecie „antyglobalizmu” i „przeciwdziałania niestabilności”.
reszta : https://diana-mihailova.livejournal.com/4698952.html

Piekło jest puste , a wszystkie diabły są tutaj Wink

Tylko jeden scenariusz jest optymistyczny dla ludzkości : Clever Together . Więc nie jest tak źle , 25% na to , że pacjent przeżyje , obstawiamy Wink .

I kawałek w temacie Wink :
petarda
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:57, 31 Mar '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok 476 , rok 2020

Tak wtedy ( 476 rok ) jak i dzisiaj ( 2020 ) pospólstwo widzi tylko miecz ( w naszym przypadku to wirus ) , ale nikt nie chce zauważyć ręki która nim kieruje . Rok 476 to umowna data upadku Cesarstwa Zachodnio Rzymskiego ( upadek zaczął się znacznie wcześnie w momencie podziału na Wschód i Zachód ( jak nie wcześniej ) , wiadome było , że jedna ze stron nie pociągnie długo ) jak i w naszym dzisiejszym przypadku roku 2020 . To jest data historyczna która zostanie zapamiętana na wieki . Rok 2020 upadek "Zachodniego" modelu gospodarki . I tak jak wtedy tak i teraz za wszystkim stoją Barbarzyńcy jak i chciwość elit rządzących . Epicentrum władzy przeniosło się na z Zachodu na Wschód . W przeszłości było to Bizancjum , dziś jest to Rosja i Chiny , a Zachodnie imperium reprezentują USA ze wszystkimi swoimi przydupasami takimi jak Wielka Brytania czy Francja ( o Polsce nawet nie wspominam , to dzika rubież Imperium Zachodniego ) .


O końcu "naszego" świata dla świadomych obywateli "Rzymu" Wink .
Cytat:
Prognoza pogody na długi weekend. Część 1. – Słoneczko

https://businessoutsiderpl.wordpress.com.....sloneczko/

Jeśli chcecie poznać naszą przyszłość przeczytajcie historię starożytnego Rzymu ( szczególnie końcówkę ) . Z drugiej strony samo czytanie gówno daje jak pacjent nie rozumie kontekstu , a tego przecież nie uczą w szkołach Wink .

Rzymskie elity myślały , że bez końca mogą się wysługiwać Barbarzyńcami , w końcu barbarzyńcy przejęli ich świat i wywrócili go do góry nogami .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 23:12, 06 Kwi '20   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórzę się i powiem, że rzeczy dzieją się teraz bardzo szybko i praktycznie codziennie jakieś wiadomosci powoduja opad szczęki i niedowierzanie Shocked .
Moje największe zaskoczenie powoduje zupełny brak reakcji ogółu i zrozumienia co się wokól wydarza?
Od lat pojawiały się tu na forum tematy o tragicznym poziomie edukacji, celowym obniżaniu poziomu intelektualnego i moralnego społeczeństwa, itd. i można by powiedzieć że właśnie obserwujemy efekty.
Tylko że ja dalej nie pojmuję skali tego ogłupienia, to musi być coś wiecej - to musi byc HARP! Very Happy

Nie minął nawet miesiąc odkąd napisałem w innym temacie: (https://prawda2.info/viewtopic.php?p=407510#407510)
Cytat:
Prawdziwym powodem cięcia stóp procentowych i masywnego zwiększenia długu jest zapobieganie tzw. credit crunchowi i kompletnemu "zablokowniu systemu" - wstrzymaniu wszystkich transakcji.
(Radzę każdemu mieć odpowiednią ilość gotówki, bo może nadejść dzień, że karty płatnicze przestaną działać).
Czyli jest to raczej ruch mający zmniejszyć deflację, czy ją odwlec w czasie, a po tym nastąpi inflacja, jak nie hiperinflacja, a jeszcze najprawdopodobnie wszystko jednocześnie - stagflacja.
i doszło już do tego, że FED ustawił się w roli Światowego Banku Centralnego https://www.bloomberg.com/news/articles/.....ut-dollars i zalewa świat dolarem.

Do tego wiekszość światowej gospodarki przymusowo stoi, a przewidywana stopa bezrobocia w wielu krajach jest najwyższa w historii. Co się stanie z kredytami w takiej sytuacji? Czy bankierzy pozwolą żeby pozostały niespłacone? Tak byłoby w kapitaliźmie (który ponoć mamy w wiekszosci krajów) - pojąłeś ryzyko i udzieliłeś kredyt, miałeś pecha, badź byłeś głupi i twoja inwestycja okazała się nieudana - poniosłeś stratę. Czy tak się stanie?

Raczej nie. Więc jak bankierzy uchronią się przed ogromnymi stratami? Nastąpi socjalistycze pokrycie strat przez nieświadome masy - nastąpi dewaluacja waluty. To się dzieje teraz!

Fed skupuje na potęgę co może, przez banki inwestycyjne kupuje akcje na giełdach - nie tylko amerykańskiej, zalewa świat dolarem.
W ciągu ostatniego miesiąca FED zwiększył pozycję kredytu bankowego o 26%! , co w skali roku oznacza wzrost o 1600%!, czyli jeśli FED będzie kontynuwał w tym tempie to za rok kupi wartych 80 bilionów $ aktywów! To na razie nie zwiększa ilości gotówki w obiegu (której ilość w ostatnim miesiącu zwiększyła się w dolarach o 4%, co w skali roku i tak daje 60% wszystkich dolarów w obiegu!!! ), ale jak banki przestaną spłacać te pożyczki to zacznie się monetyzacja tych aktywów.

Dlaczego pomimo rekordowego dodruku pieniędzy przez Światowy Bank Centralny (FED) nie mamy jeszcze galopujacej inflacji? Bo nie ma obiegu pieniądza. Ludzie siedzą w domach, tracą pracę, boją się że stracą pracę, gospodarka stoi. Jak zacznie się wyprzedaż amerykańskiego długu - obligacjii, to ruszy lawina gotówki i zacznie się wykup wszystkiego co ma prawdziwą wartość. Run na złoto już się rozpoczął.



Wszystko dzieje się teraz bardzo szybko. FED zwiększa ilość długu bez ograniczeń - jak te długi przestaną być spłacane straty ulegną socjalizacji i dolar ulegnie gwałtownej dewaluacji.
Wielcy gracze widzą co się dzieje i ustawiają się na odpowiednich pozycjach. Nie każdy może pójść w ich ślady, ale każdy może się przygotować na to co nadchodzi. Teraz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Reset I - event 201
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile