W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Blokada szukania dla niezalogowanych  
Podobne tematy
szukaj4bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 1962
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 29 Sie '07   Temat postu: Blokada szukania dla niezalogowanych Odpowiedz z cytatem

Z powodu bardzo dużego obciążenia serwera, a co za tym idzie częstych problemów z ładowaniem się tego forum, postanowiłem zablokować na próbę opcje przeszukiwania.
Zobaczymy czy to pomoże - jeśli tak postaram się wymyśleć coś aby odblokować przeszukiwanie dla zarejestrowanych forumowiczów (tych, o których wiem, że nie będą nam celowo obciążać serwera).

Jeśli potrzebujecie coś znaleźć użyjcie Google, dopisując na końcu swojego zapytania site:prawda2.yoyo.pl

Czyli np. jeśli chcecie poszukać dobry dowcip, wspisujecie w Google
Kod:
dobry dowcip site:prawda2.yoyo.pl


Polecam również stronę główną www.prawda.w.pl na której zawsze znajduje się lista najbardziej aktualnych wątków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:30, 30 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odblokowałem wyszukiwanie dla zalogowanych użytkowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wchodzę zalogowany na: search.php
bo potrzebuje szybko znaleźć interesujące mnie materiały, a tu:
Cytat:

Ta wyszukiwarka jest wyłączona.

Użyj wyszukiwarki Google znajdującej się tuż nad logo (z prawej strony)

dlaczego utrudniasz nam życie panie adminie?
mi to i tak ryba, bo na tym forum już udzielam się okazyjnie ale odsyłanie na około ludzi do google, nie wiem co ci z tym pomysłem po głowie chodzi ale tak podstawowa rzecz jak wyszukiwarka jest niezbędna do pełnego korzystania z zawartości forum jak i utrzymania porządku w tematach.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi ,wiara czyni cuda. Jak to było ? czy cuda czynią wiarę ? Grunt to podstawa. Garfild jest wielki .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:52, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@sonic3, standardowa wyszukiwarka forum został wyłączona. dzięki temu baza zajmuje mniej miejsca a posty wysyłają się szybciej. wyszukiwarka google jest wystarczająco dobra, a może nawet lepsza - o to mi z tym chodzi, więc daruj sobie takie gorzkie żale. szczególnie że ci to i tak ryba Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety wyszukiwarką google nie można zrobić sobie zestawień tematów itp. a więc na pewno nie jest lepsza. A nie myślałeś o podzieleniu bazy.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

standardowa wyszukiwarka wg. mnie była bardzo pomocna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:15, 18 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety coś za coś. mnie np. wkurzało jak post wysyłał się przez pół minuty, albo i dłużej (gdy był większy). a później przy każdej edycji choćby przecinka - to samo...
to nie jest zdrowe dla serwera.

doszedłem do wniosku że więcej osób skorzysta na tym że posty się szybciej wysyłają niż korzystało by z tej marnej wyszukiwarki. google jest o wiele szybsze i o wiele trafniej znajduje to czego szukam. a tematów nie zwykłem zestawiać po słowach które zawierają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 01 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie dzisiaj wywaliło komunikat: " Możesz zostać zablokowany. Zbyt duża aktywność Twojego IP". Odśwież stronę za minutę, albo najlepiej za pięć minut." Dodam tylko że pisałem posta do tematu "słynne cytaty". Nie odświeżałem strony. Jakim więc sposobem mój IP miałby wykazywać się nadzwyczajną aktywnością? Przebiegało to tak: Login>search>post(http)>post(https)>odpowiedz>automatyczny powrót do tematu>... no i ten komunikat??? Wiem że mamy na forum blokadę pobierania, ale chyba wyostrzyła się jej czułość... Very Happy
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balgatron




Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 42
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 02 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie jak na razie wszystko ok.Posty też szybko wchodziły. I oby tak zostało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 02 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarkTech napisał:
A u mnie dzisiaj wywaliło komunikat: " Możesz zostać zablokowany. Zbyt duża aktywność Twojego IP". Odśwież stronę za minutę, albo najlepiej za pięć minut." Dodam tylko że pisałem posta do tematu "słynne cytaty". Nie odświeżałem strony. Jakim więc sposobem mój IP miałby wykazywać się nadzwyczajną aktywnością? Przebiegało to tak: Login>search>post(http)>post(https)>odpowiedz>automatyczny powrót do tematu>... no i ten komunikat??? Wiem że mamy na forum blokadę pobierania, ale chyba wyostrzyła się jej czułość... Very Happy
może się to czasem pojawiać - być może cyfry nie są jeszcze dobrze podobierane - z czasem się powinno polepszyć, tylko musicie zgłaszać gdy wam będzie przeszkadzać.
w każdym razie wystarczy wtedy poczekać ze 3 minuty i powinno być już ok.
i tak chyba lepsze to niż np. półgodzinna awaria serwera.

swoją drogą, zdziwiłbyś się jak często się zdarza że ktoś celowo próbuje obciążyć serwer jakąś nienaturalną aktywnością.
zabezpieczenie przed tego typu działalnością wydaje się przeszkadzać, ale tak naprawdę ma na celu wyłącznie sprawiedliwy rozdział zasobów serwera pomiędzy każdego z nas. aby każdemu strona chodziła szybko i żeby nie dało się jej przyblokować przy pomocy różnych lamerskich metod DoS'owania.
bo oczywiście na porządny atak takie zabezpieczenie się nie zda. ale na szczęście ci co potrafią porządny atak przeprowadzić na razie jeszcze lubią naszą stronę, a hakerom z pobliskiej parafii dziękujemy przy pomocy moich ułomnych zabezpieczeń. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 13 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forumowa wyszukiwarka została na powrót włączona.
równocześnie, dzięki memu skromnemu geniuszowi, udało się zachować szybkie wysyłanie postów. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Blokada szukania dla niezalogowanych
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile